Zamek w Biedrusku

Staropolski wieczór

Różowy klasycystyczny pałacyk w starym parku fontanna z nimfą lejąca wodę z dzbana, powódź białych i różowych pelargonii to sceneria „Wieczoru Staropolskiego” w Biedrusku.

  1. VI.2017 pogoda dopisała jasne słońce na bezchmurnym niebie. Czas sprzyjający zabawom na wolnym powietrzu.

Poloneza czas zacząć podkomorzy rusza zaprasza do tańca. Za nim korowód panien i kawalerów w barwnych strojach szlacheckich. Tak to scena z „Pana Tadeusza”. Jest Jankiel , Zosia, Tadeuszek, Telimena i Hrabia. Kolejne scenki przybliżają zebranym widzom zwyczaje dawnych Polaków. Po tańcach i śpiewach staropolska uczta: szynki, kiełbasy, kaszanka, salcesony a na wety kawa, ciasto, które serwują strojne urodą i barwnym przyodzieniem. Sceny z „Pana Tadeusza” grali członkowie  „Akademii Bajek_Grupa Młodzieżowa” i seniorzy z „Teatrzyku na luzie” z Klubu Seniora Dębowy Liść

Z Biedruska. Gościnnie wystąpił z polonezem i krakowiakiem zespół Taneczny „Goślinianie” prowadzoną przez Marzenę Karwowską z Murowanej Gośliny. Scenariusz i reżyseria znakomite - pani Grażyna Kobyłka. Widzowie urzeczeni scenerią, atmosferą i urokiem występów nagrodzili artystów owacjami na stojąco. Mnie wzruszył i zachwycił występ dwójki dzieci przedszkolnych śpiewających czerwone jabłuszko. Mocnym akcentem był polonez wykonany wspólnie przez artystów i widzów.

                                     Autor Aleksandra Nikodem.

 


Serdecznie zapraszamy 

 

hrs.jpg

ref-booking-large.png